Start Ligi 6 - Wisła 2015 - 3pkt.

3 maja na boisku "Orlik" przy ZSGH w Wiśle zainaugurowano sezon 2015 Ligi 6 o Puchar Burmistrza Miasta Wisła. W pierwszej serii spotkań piłkarskich emocji nie brakowało.Jako pierwsi na boisko wybiegli futboliści Beatris Centrum i Valencia CF. W starciu siły doświadczenia z młodzieńczą fantazją, do tego osłabioną brakiem jednego zawodnika, górą była ekipa gospodarzy. Zwycięstwo 10:2 w pełni oddaje przewagę drużyny Beatris Centrum, która mocnym akcentem rozpoczęła rywalizację i jako pierwsza zasiadła na fotelu lidera wiślańskiej Ligi 6. Bohaterem tego pojedynku był bez wątpienia Tonio Tajner, który ustrzelił rywali 5 razy.

W drugim pojedynku Czarne Nadleśnictwo pewnie pokonało Łabajów-Głębce 7:2. Tym samym drużyna dowodzona przez Patrycjusza Grucę i snajpera Mirosława Marka zgłosiła akces do wysokich miejsc w rozgrywkach. Formą w tym meczu błysnął także Salomon Pilch, który rozwiązał worek z bramkami i podobnie jak Mirosław Marek ustrzelił hat-tricka.

Na najwyższym piłkarsko poziomie stał hit kolejki, w którym zespół epompa.pl pokonał Głębce-Karolowy Dwór 3:0. Obie ekipy pokazały, że będą faworytami ligi, grały bardzo mądrze, technicznie i z pomysłem. Różnica polegała na tym, że Jakub Głuszak i jego armada wykazali się większą skutecznością, której brakowało głębczanom pod bramką świetnie broniącego Marka Szalbota. To właśnie dzięki postawie swojego golkipera epompa.pl zawdzięcza dziewicze konto po stronie strat, bo rywal swoje okazje strzeleckie miał. Bardzo dobrze spisywał się także bramkarz zespołu Głębce-Karolowy Dwór Janusz Bujok, jednak nawet on musiał w którymś momencie pęknąć pod gradem strzałów, jakim zasypali, zwłaszcza w drugiej połowie, swoich przeciwników zawodnicy epompa.pl.

Najwięcej emocji towarzyszyło ostatniej konfrontacji, w której wynik do samego końca był "na styku". FC Głębce 04 i FC Malinka stworzyły w blasku "orlikowych" jupiterów zacięte i pasjonujące widowisko, w którym szybkich akcji i boiskowych spięć było mnóstwo. Wymianę ciosów lepiej wytrzymali piłkarze z Malinki, którzy zwyciężyli 3:2, dzięki rozstrzygającej bramce niezniszczalnego Ottona Karasa. Sporo pracy w tym meczu miał także arbiter zawodów Ryszard Olszar, który stanowczymi decyzjami podczas pierwszej kolejki pokazał, kto rządzi i będzie rządził na boisku w bieżącym sezonie.

I kolejka - 3 maja
Beatris Centrum – Valencia CF 10:2
(Tonio Tajner 5, Tomasz Wuwer 2, Dariusz Szturc 2, Jan Kawulok - Łukasz Szalbot 2)
Czarne Nadleśnictwo – Łabajów-Głębce 7:2